Büyü, şeytani cinlerden de yardım alınarak yapılan ve insanların düşüncelerini ve duygularına etkilemeye yönelik yapılan işlem olarak tarif edilebilir. Birçok farklı büyü çeşidi olduğu gibi aynı isimle anılan büyünün farklı sonuçlara ulaşması için yapılan farklı uygulamalar da vardır.

Eski çağlardan beri insanlar büyülere ilgi duymuş ve günümüze kadar uygulanarak gelmiştir. Büyülerin insanlar üzerinde ne kadar etkili ve tehlikeli olabileceği bilinmektedir. Yapılma amacına göre iyi niyetli olduğu gibi bazen insanlara zarar veren büyülerde bulunmaktadır. Kötü amaçlar için yapılan büyüler insanların hayatlarını olumsuz olarak etkilemektedir.

Özellikle kara büyüler kişilerin hayatlarında önemli değişikliklerin yaşanmasına ve istemedikleri olayların içerisine girmelerine neden olabilir. Elinde olmadan hiçbir neden yokken sevdiğinden ayrılabilir ya da işleri yolunda gitmediği için maddi kayıplar yaşayabilir.

Örneğin kaşık büyüsü eşleri, sevgilileri ayırmak için yapılabileceği gibi iki insanı birleştirmek için de yapılabilir. Uygulamadaki diğer farklılıkların yanı sıra bu işlemde en göze çarpan farklılık, amaca göre kaşıkları sırt sırta ya da yüz yüze bağlamaktır.

Menü